פיברומיאלגיה                                        צור קשר
                                      052-2709300
דר' ורדה קורלשטיין

פיברומיאלגיה תפריט
  
  שיטת  FIBROGYM
  שאלות נפוצות
  סרטונים
  הרצאות וסדנאות

חדשות האתר פיברומיאלגיה ופעילות גופנית

פיברומיאלגיה ואוסטיאופרוזיס הפרדוקס/ ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין

המילה אוסטיאופורוזיס לקוחה מהשפה היוונית, ופירושה: עצם מחוררת אוסטיאו = עצם, פורוזיס  = מחוררת). אוסטיאופורוזיס  היא הפרעה שלדית, המתאפיינת בפגיעה בחוזק העצם, המעלה את הסיכון לשברים והינה אחד הגורמים העיקריים לפגיעה באיכות החיים בגיל המבוגר.

המחלה נוצרת כאשר מופר האיזון בין תהליכי הפירוק לתהליכי הבנייה מחדש של רקמות העצם - תהליכים המתרחשים כל העת., כתוצאה מכך העצם מידלדלת ולא מספיקה להיבנות מחדש בהתאמה.

בתחילה כלל לא חשים בה, והסימן הראשון לעיתים קרובות הוא שבר אוסטיאופורוטי. סימנים נוספים העלולים להופיע הם כאבי גב, קיצור הקומה ועקמת כתוצאה משבר דחיסה בחוליות.

במקרים רבים המתמודדים עם פיברומיאלגיה עשויים ללקות באוסטאופורוזיס היות והכאבים והתסמינים הנלווים גורמים לירידה ביכולת התפקודית ורמת הפעילות הגופנית נמוכה. מצב זה מהווה גורם סיכון להיווצרות אוסטאופורוזיס היות והעדר פעילות גופנית מפר את האיזון בבניית העצם - יש יותר הרס של תאי עצם מבנייה.

הפרדוקס הגדול הוא שמצד אחד יש צורך בפעילות גופנית יחסית אינטנסיבית כנגד משקל וכנגד משקל הגוף(הליכה), על מנת לנסות למנוע הרס של תאי עצם - לשמור בעצם על המצב הקיים, ומצד שני הפעילות הגופנית לסובלים מפיברומיאלגיה צריכה להיות מתונה מדורגת ומותאמת, ונהפכו התרגילים למניעת ההתדלדלות במסת העצם עשויים להגביר את הכאב באופן משמעותי ולגרום לירידה בהיענות לפעילות הגופנית. אל דאגה ניתן לפתור פרדוקס זה ע"י מציאת העמק השווה ולעסוק בפעילות גופנית מתונה ומדורגת ועם הזמן עלייה בהדרגה בעומס העבודה ובמשקלים כאשר לצורך העניין הליכה היא מאוד חשובה בשילוב הרפייה ותרגילי מתיחה מתאימים.
 
פיברומיאלגיה עם ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין בהעיקר הבריאות
 
שיתוף אתר פיברומיאלגיה

 
שתף חברייך באתר פיברומיאלגיה ופעילות גופנית שתף את חברייך
FacebookTwitter


לפני התחלת  כל פעילות גופנית  יש להתייעץ ברופא. אין המובא באתר זה  מהווה תחליף לייעוץ רפואי  או מקצועי אחר
כל הזכוית שמורת לד"ר ורדה ציזר קורלשטיין  2709300 - 052  varda@fibrogym.co.il
 
לייבסיטי - בניית אתרים