פיברומיאלגיה                                        צור קשר
                                      052-2709300
דר' ורדה קורלשטיין

פיברומיאלגיה תפריט
  
  שיטת  FIBROGYM
  שאלות נפוצות
  סרטונים
  הרצאות וסדנאות

חדשות האתר פיברומיאלגיה ופעילות גופנית

אודות ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין - מומחית לטיפול בפיברומיאלגיה

ד"ר ורדה קורלשטיין – מומחית לטיפול בפיברומיאלגיה
ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין (Ph.D) מומחית בטיפול בפיברומיאלגיה, כאב ובעיות בריאות הפוגמות ביכולת התנועה ואיכות החיים, באמצעות פעילות גופנית ייחודית המותאמת אישית לצרכי המטופל.
 
ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין בוגרת מכללת וינגייט בחינוך גופני בהתמחות בשיקום לב(B.Ed) , בעלת תואר שני מוסמך במדעי הרפואה (M.Med.Sc) בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב

במסגרת לימודיה ערכה ד"ר ציזר קורלשטיין, מחקר קליני בחולים עם אוטם חד בשריר הלב, במטרה להעריך את השפעת שיקום לב מוקדם על חזרה לעבודה. המחקר התבצע ביחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי האוניברסיטאי "סורוקה".

ממצאי המחקר הוכיחו את חשיבות הפעילות הגופנית ככלי שיקומי לחולי לב ואת השפעתה המרכזית על החזרה של המטופלים למעגל העבודה ולתפקודם היום יומי.

מחקר זה הווה את הבסיס למחקרה בלימודי הדוקטורט. במהלך לימודי הדוקטורט בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון שבנגב ועבודתה עם אוכלוסיות שונות, נחשפה ד"ר ציזר קורלשטיין, 
לסיבלן וכאבן הרב של חולות פיברומיאלגיה. עבודת המחקר  שלה בהנחיית פרופ' דן בוסקילה ופרופ' לילי נוימן חקרה את השפעתה של תוכנית פעילות גופנית מתונה ומדורגת, על איכות חייהן ותפקודן של חולות אלו, בהשוואה לקבוצת ביקורת, אשר השתתפה במפגשי חינוך לבריאות.

ממצאי המחקר הראו ירידה בשכיחות התסמינים וחומרתם וכן שיפור בממדי בריאות ואיכות החיים בקרב החולות שהשתתפו בקבוצת המחקר של הפעילות הגופנית לעומת קבוצת החינוך לבריאות. מחקר זה הינו נדבך נוסף למחקרים המופיעים בספרות הרפואית, המוכיח כי פעילות גופנית מתונה, מהווה מרכיב מרכזי בשיקום המתמודדים עם פיברומיאלגיה.
 

שיטת  Fibrogym  לטיפול  בפיברומיאלגיה

על יסוד ממצאי עבודת הדוקטורט פיתחה ד"ר ציזר קורלשטיין שיטת טיפול ללא תרופות FIBROGYM, אשר מיועדת לאנשים המתמודדים עם פיברומיאליה ומצבי בריאות אחרים המלווים בכאב ופגיעה ביכולת התנועה, במטרה להפחית כאבים ולשפר את היכולת התפקודית ואת איכות החיים.   

השיטה מתמקדת בפעילות גופנית בריאותית וייחודיותה הינה בהתאמה האישית של הפעילות למצבו הבריאותי והתיפקודי של כל מטופל. ד"ר ציזר קורלשטיין מטפלת בקליניקה בבאר-שבע, באוכלוסיות שונות, מרחבי הארץ, ביניהן חולות פיברומיאלגיה, תשישות כרונית, דלקת פרקים, חולות סרטן, גיל הזהב ועוד. הפעילות מתבצעת בהנחייתה האישית והמקצועית.
 
ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין רואה בעשייתה שליחות, מלווה את מטופליה בתשומת לב ורגישות, ופועלת רבות במסגרת הרצאות, סדנאות וכנסים להעלאת המודעות לתסמונת הפיברומיאלגיה בכלל ולחשיבות הטיפול בה באמצעות פעילות גופנית בפרט.
 
פיברומיאלגיה עם ד"ר ורדה ציזר קורלשטיין בהעיקר הבריאות
 
שיתוף אתר פיברומיאלגיה

 
שתף חברייך באתר פיברומיאלגיה ופעילות גופנית שתף את חברייך
FacebookTwitter


לפני התחלת  כל פעילות גופנית  יש להתייעץ ברופא. אין המובא באתר זה  מהווה תחליף לייעוץ רפואי  או מקצועי אחר
כל הזכוית שמורת לד"ר ורדה ציזר קורלשטיין  2709300 - 052  varda@fibrogym.co.il
 
לייבסיטי - בניית אתרים